W piątek 19 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyły się  bezpłatne warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez Magurski Park Narodowy pt. „Obserwacje nocnego nieba”. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy chętni mieszkańcy gminy, szczególnie licznie przybyli młodzi mieszkańcy. Prowadzący - Mariusz Świętnicki, pasjonat astrofotografii, rozpoczął od autorskiej prezentacji multimedialnej, ilustrowanej własnymi fotografiami kosmosu.

Prowadzący zwrócił szczególną uwagę na wartość Beskidu Niskiego jako miejsca o niskim skażeniu światłem, czyli takiego skąd  można obserwować rozgwieżdżone niebo.

Tego dnia niebo nad Nowym Żmigrodem było niestety zasnute chmurami i nie udało nam się go obejrzeć przez teleskop.

Ale to nic straconego! W najbliższym czasie postaramy się zorganizować spotkanie na którym będzie można obserwować niebo przez teleskop! Obserwujcie nasze strony na bieżąco!