Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom Wspaniałych Prac.
Na Konkurs Plastyczny MPN, edycja XVI „Między zmierzchem a świtem”, nadesłano łącznie 261 prac z 18 szkół podstawowych.
Zgodnie z regulaminem prace podzielono na trzy kategorie wiekowe:
Kategoria I: klasy I-III ( 183 prace)
Kategoria II: klasy IV-VI (62 prace)
Kategoria III: klasy VII-VII (16 prac) W związku z taką różną liczbą prac w poszczególnych kategoriach, Organizator w porozumieniu z Jury konkursu zdecydował o przyznaniu proporcjonalnej do ilości prac w poszczególnych kategoriach ilości wyróżnień. W kategorii I przyznano 10 wyróżnień, w kategorii II – 6, a w kategorii III – 3. Tradycyjnie przyznano także dodatkowe, specjalne wyróżnienia, których jest 9 ( 6 – w I kategorii oraz 3 – w II kategorii).
Do oceny prac konkursowych powołana została Komisja Konkursowa w składzie:
-
Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz – dyrektor GOK w Nowym Żmigrodzie, artysta, plastyk,
-
Irena Ziemba – dyrektor GOK i R w Krempnej,
-
Magdalena Kuś – Magurski Park Narodowy.
Prace oceniane były wg następujących kryteriów:
-
oryginalność podejścia do tematu (0-5 punktów),
-
technika wykonania (0-5 punktów),
-
estetyka i ogólne wrażenia (0- 5 punktów).
Każda nadesłana praca została zakodowana, członkowie Komisji oceniali prace wg nadanych numerów znając jedynie tytuł pracy i kategorię wiekową. Każdy z członków Komisji oceniał prace samodzielnie na przygotowanych wcześniej formularzach, następnie zsumowano punkty przyznane każdej pracy przez poszczególnych jurorów i w ten sposób wyłoniono najlepsze prace. Końcowe wyniki ustalono komisyjnie.
Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
KATEGORIA I:
I miejsce: „Leśne zwierzęta”, Wiktoria Gębarowska – Szkoła Podstawowa w Polnej
II miejsce: „Ćmy nad łąką”, Anna Hyziak – Szkoła Podstawowa w Szalowej
III miejsce:
„Pełnia księżyca”, Wiktor Paluch – Szkoła Podstawowa w Szalowej
Wyróżnienia:
„Nocne spotkania z wilkiem”, Franciszek Jałowiec – Szkoła Podstawowa w Bieśniku
„W blasku księżyca”, Barbara Bajorek – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
„Świetliki o zmierzchu”, Przemysław Szura – Szkoła Podstawowa w Bieśniku
„Nocne obrady”, Mirella Czech – Szkoła Podstawowa w Krempnej
„ Kiedy zbliża się noc, pod dom podchodzi wilk”, Bryan Rzemiński – Szkoła Podstawowa
w Bieśniku
„Kto budzi się o zmierzchu’, Zofia Wróbel – Szkoła Podstawowa w Bieśniku
„Między zmierzchem a świtem”, Emilia Kowalska – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
„Nocne rozmowy leśnych zwierząt”, Weronika Czapor – Szkoła Podstawowa w Iwoniczu Zdroju
„Chodź zobaczymy, co dzieje się nocą w lesie”, Natan Kafel – Szkoła Podstawowa
w Szalowej
„Ryś o złotym futrze”, Leonia Szukalska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gorlicach
Wyróżnienia specjalne:
„Sówka”, Kalina Wszołek - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gorlicach
Za niezwykłą dynamikę barw.
„Nocne, leśne życie”, Damien Decrette – Szkoła Podstawowa w Iwoniczu Zdroju
Za mocno prawdziwy kadr leśnego filmu.
„W świetle nocy”, Natalia Mojek – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gorlicach
Za fantastyczną odpowiedź na temat konkursu, uchwycenie i dziecięce pokazanie momentu poranka.
„Gacek i przyjaciele”, Jakub Liszka – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gorlicach.
Za przyrodniczą spójność i odkrywczość.
„Wilki nie muszą być złe”, Marcelina Kołek – Szkoła Podstawowa w Łężanach
Za najpogodniejszego wilka w całym konkursie.
„Nocny sowi lot”, Antoni Pikunas – Szkoła Podstawowa w Cieklinie
Za autentyczne, dziecięce spojrzenie.
Kategoria II
I miejsce:
„Nocne łowy”, Michalina Wamke – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pile
II miejsce:
„Życie zwierząt nocą”, Krystian Owsiak – Stowarzyszenie „Unia Szkół” Niepubliczna SP
w Roztokach
III miejsce:
„Na polanie”, Zuzanna Zawiła – Szkoła Podstawowa w Siarach
Wyróżnienia:
„Idzie noc a z nią zwierzęta”, Zofia Dziedzic – Szkoła Podstawowa w Szalowej
„Świt i zmierzch – nierozłączni towarzysze”, Martyna Barczyk – Szkoła Podstawowa
w Szalowej
„Nocne polowanie”, Karolina Such – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
„Noc w Magurskim Parku”, Maria Gołębiowska-Bugno – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
„Sarny i jelenie nocą”, Lena Czarnecka – Szkoła Podstawowa w Dębowcu
„Przy pełni księżyca”, Kinga Niemaszyk – Szkoła Podstawowa w Szalowej
Wyróżnienia specjalne:
„Kolorowy las”, Julia Dynia – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
Za szczególny klimat pracy.
„Walka orłów”, Cyprian Wielgosz – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
Za unikalną historię.
„Nocą przez las”, Zuzanna Pobiegło – Szkoła Podstawowa w Siarach
Za gruntowne przygotowanie się do konkursu.
Kategoria III
I miejsce:
„O świcie”, Szymon Kujawski – Szkoła Podstawowa w Łężynach
II miejsce:
„Starcie o koronę lasu”, Klaudia Mastej – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
III miejsce:
„ W nocy”, Rita Wielgosz – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
Wyróżnienia:
„Dobra noc”, Patrycja Taszycka – Szkoła Podstawowa w Polnej
„Wiewiórki o świcie”, Eliza Zoła – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
„Babie lato”, Szymon Nawracaj – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
W grudniu otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, którą chcielibyśmy tradycyjnie rozpocząć wernisażem połączonym z wręczeniem nagród laureatom. Jeśli sytuacja pandemiczna w kraju i wprowadzane obostrzenia tego nie uniemożliwią, to wydarzenie to odbędzie się 21 grudnia 2021 (wtorek). Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu, szczególnie zaś jego laureatów i opiekunów do rezerwowania terminów i wzięcia udziału w otwarciu wystawy.
O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.
Magurski Park Narodowy