W sobotę (30.04) w Łysej Górze została rozegrana kolejna edycja "Pucharu Smoka" Były to zawody rowerowe rozgrywane w formule XC polegająca na ściganiu się zawodników na specjalnie przygotowanej trasie, którą pokonują kilka razy. Pogoda tego dnia sprzyjała kolarzom i na starcie stanęło blisko 200 zawodników!

Impreza przyciągnęła wielu cyklistów ścigających się w najważniejszych wyścigach w Polsce i za granicą. Nie zabrakło również kolarzy lokalnych, a nawet początkujących amatorów chcących spróbować przygody z tą wymagającą dyscypliną sportu. Do rywalizacji zostały przygotowane cztery trasy przystosowane do wieku kolarzy. Trasy różniły się długością oraz trudnością techniczną. W zawodach rywalizowali kolarze w każdym wieku od najmłodszej kat. do lat 6 po najstarszą powyżej 45 lat.

Zawody organizowane przez Wójta Gminy Nowy Żmigród oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie, odbyły się po raz siódmy w Łysej Górze i z roku na rok przyciągają coraz więcej zawodników.

Najpierw swoje wyścigi miały dzieci w kategorii do 6 lat i do 8 lat. które miały do przejechania 150m. i 200m. Potem już na trasie rundy liczącej 1700 metrów rywalizowali starsi w różnych kategoriach wiekowych. Na najdłuższej pętli liczącej blisko 4 km. rywalizowali zawodnicy powyżej 13 roku życia. Mieli do pokonania od 1 do 6 pętli.