W dniu 19. 06. 2022 o godzinie 18;00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie gościliśmy kwartet smyczkowy 4inquartet.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę w Nowym Żmigrodzie z kolei projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Koncert ten jest w zasadzie pierwszym przedsięwzięciem biblioteki, która chciała w ten sposób pokazać, iż jest nie tylko instytucją promującą czytelnictwo ale także organizacją pragnącą wyjść do mieszkańców z czymś nowym, co pozwala promować kulturę. Idąc tym tropem biblioteka chciała również w ten sposób uczcić "Międzynarodowy dzień muzyki" , który

zwykle obchodzony początkiem zbliżającego się lata. Dlaczego muzyka klasyczna...? dlatego, że

w Nowym Żmigrodzie nie było jeszcze tego rodzaju muzyki, a przecież to ten gatunek towarzyszy nam od wieków i ten jest podwaliną w zasadzie każdej, powstałej współcześnie muzyki.

Koncert cieszył się licznym przybyciem. Słuchacze byli zachwyceni, a jednocześnie zaskoczeni, iż muzyka klasyczna to nie tylko poważne utwory a kompozycja filmowo-rozrywkowych dzieł.

Oprócz Mozarta czy Vivaldiego słuchacze mieli okazję wysłuchać dzieł Abby, F. Sinatry czy muzyki filmowej z Nocy i Dni lub Piratów z Karaibów.

Biblioteka Publiczna ma nadzieję, iż tym wydarzeniem rozbudziła w wielu miłość i pasję do muzyki klasycznej co w przyszłości zaowocuje powtórym koncertem kwartetu.

Fot. Dominika Żebracka / NowyZmigrod24.pl